Jakość

Standard GMP i HACCP w produkcji produktów NaturDay

Nasze ekstrakty roślinne w kapsułkach, produkowane są według standarów GMP i HACCP. Dla nie wtajemniczonych: standard GMP zapewnia wysoką jakość, czystość użytych surowców i komponentów gotowego produktu. Zapewnia również pełną kontrolę nad jakością i pochodzeniem surowców, a certyfikat HACCP gwarantuje bezpieczeństwo i wysoką jakość zdrowotną produktów.

Czym różni się stężony ekstrakt naturalny, Ekstrakt roślinny od zwykłych ziół?

Pamiętaj! Leki ziołowe, leki naturalne, ekstrakty roślinne to podstawa leczenia w naturalnej medycynie.W ziołach i roślinach leczniczych zawarte są skarby zdrowia. Substancje lecznicze. Każda roślina ma inne związki chemiczne, inaczej skomponowane. Każda substancja z rośliny rozpuszcza się w innym rozpuszczalniku. Rozpuszczalnikiem w warunkach domowych, naturalnych jest alkohol (nalewka lub intrakt) lub woda (macerat, napar lub odwar). Może być to rozpuszczalnik zimny ( np. macerat zioła i zimnej wody) lub gorący np. intrakt zioła i gorącego alkoholu), inne substancje roślinne, lecznicze wyciąga z rośliny woda, inne alkohol. Wiedząc powyższe, aby osiągnąć maksymalną dawkę wszystkich możliwych ekstraktów naturalnych ziół używamy najczęściej ekstraktora- rozpuszczalnika wodnego i alkoholowego jednocześnie.

Wysokie stężenie produktów NaturDay. Czy to ważne?

Aby umieścić w naszych produktach maksymalną dawkę cudownych roślinnych substancji zdrowotnych ekstrakty Natur Day są zagęszczane. Co to znaczy? Przykładowo. Kiedy stosujecie u siebie produkty z ekstraktów Natur Day 10: 1 to warto wiedzieć, że do przygotowania 1 kg takiego ekstraktu użyliśmy aż 10 kg surowca zielarskiego Ta naprawdę dużo. Jeżeli nie wierzycie, to sprawdźcie w domu na dokładnej wadze ile waży jedna łyżeczka stołowa suszonych liści ziół np. melisy, rumianku czy mięty.

Warto wiedzieć, że w naszych ekstraktach stężenia zaczynają się od 8:1 a kończą aż na 120 :1.
120:1

Badania produktów NaturDay

Otwierając firmę naszym głównym celem było dostarczenie konsumentom jak najlepszej jakości produktów. Postawiliśmy na ekstrakty roślinne z różnych zakątków świata. Produkt miał być "etyczny". Co to oznacza? Wykonamy badania naszych produktów w niezależnym laboratorium. Słowa dotrzymaliśmy. Od dzisiaj możemy sie pochwalić świetnymi wynikam. Badania przeprowadzone były pod względem mikrobiologii i zawartości metali ciężkich. Wszystkie produkty przeszły testy bez najmniejszych zastrzeżeń. Jest to kolejne potwierdzenie iż obrana przez firmę droga jest bardzo dobra.